Almanya'dan geldi, özel yapım bisikletiyle Türkiye turunda

Almanya’dan geldi, hususi yapım bisikletiyle Türkiye turunda – Gezi Haberleri

Almanya'dan geldi, özel yapım bisikletiyle Türkiye turunda

Almanya’da bir firmada istatistikçi olarak çalışan evli ve 2 çocuk babası Frank Tontaine, hususi yaptırdığı bisikletle tura çıktı. 19 Ekim’de hava kanalıyla Antalya’ya gelen Tontaine, bisikletiyle çıkmış olduğu Türkiye turunda ilk geceyi Kemer’de geçirdi.

almanyadan geldi ozel yapim bisikletiyle turkiye turunda 1

Tontaine, sonrasında Phaselis, Çıralı, Olimpos, Kumluca ve Finike’yi gezip, Demre’ye geldi. İlçede Myra Antik Kenti, Aziz Nikolaos Anıt Müzesi’ni ve Likya Uygarlıkları Müzesi’ni ziyaret eden Tontaine, Kaş’ın arkasından Muğla’ya gideceğini söyledi. Tontaine, şu ifadeleri kullandı:

“Bisikletimle İzmir’e sonrasında da Balıkesir, Bursa ve Yalova’yı gezerek, İstanbul’a gideceğim. Yedi gün İstanbul’da gezdikten sonrasında yeni rota oluşturacağım. Bir ihtimal Kapodokya’ya gidip Antalya’ya döneceğim. Günde 70-100 kilometre arası yol yapıyorum. Türkiye’de 2 bin 500 kilometre yol yapmayı planlıyorum. Oldukca Türk dostum oldu. Türkiye’ye ilk kez gelmeme karşın kendimi asla yabancı hissetmedim. Itimat içinde hissettim. Karşılaştığım birçok insanoğlunun Almanya’da yakını, arkadaşı var. Gecelerimi çadırda geçiriyorum. Daha ilkin Tunus’u ve Fas’ı bisikletle gezmiştim. Türkiye’den sonrasında Almanya’ya gidip 3 hafta eşimle ve çocuklarımla zaman geçireceğim. Peşinden uçakla Tayland’a gideceğim. Bisiklet turuma devam edeceğim.” 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası