Az Bilinen Nasrettin Hoca Fıkraları

Az Bilinen Nasrettin Hoca Fıkraları

 

 

Güldürü kültürünün popüler ismi olan Nasrettin Hoca sözleri ve fıkraları ile herkesin gönlünde iz bırakıyor. Farklı bakış açıları sunan, hayata değişik perspektiflerden bakmayı öğreten Nasrettin Hoca fıkraları anlayabilenler için ne de güzel hikmetler barındırıyor…

En Ünlü Nasrettin Hoca Fıkraları

Türk eğitim sisteminde ve edebiyatında büyük bir yer tutan Nasrettin Hoca kendine has mizah anlayışıyla belli bir kültür oluşturmuş durumda. Fıkraları bu mizah anlayışının en önemli tezâhürlerinden biri.

Toplumumuz tarafından benimsenen, hürmete ve sevgiye nâil olan bu değerli şahsiyet fıkra kavramının ortaya çıkmasında başrol oynamıştır. Fıkralarında o döneme kıyasla çok farklı bir dil kullanan Nasrettin Hoca üstün zekâsını her sözüyle ortaya koyuyor.

Bugün de zevkle okunup dinlenen Nasrettin Hoca fıkraları bize taa asırlar ötesinden sesleniyor. Çeşitli görgü kurallarıyla, ahlâkî değerlerle ve sosyal-toplumsal ölçülerle ilgili mesajlar barındıran bu fıkralar herkese bir şeyler katıyor.

Kategorilerine Göre Nasrettin Hoca Fıkraları

Siz de Nasrettin Hoca’nın bütün fıkralarına tek tıkla erişmek istiyorsanız Kocamanbisite.com adresini ziyaret etmenizi öneririz. Fıkraların belli bir düzen dâhilinde sınıflandırıldığı bu site Nasrettin Hoca fıkraları kısa ilginç, komik ve benzeri kategorilerde içerikler sunuyor.

Çocuklarınızla beraber eğlenerek zaman geçirmek adına bu siteyi tercih edebilir, birbirinden eğlenceli fıkralarla bir yandan gülerken diğer taraftan düşüncelere ddalabilirsiniz. Çocuklarınız için de birçok kazanımlar sağlayacak olan bu fıkralarla onlara çeşitli konularda ders verebilir, esprili fıkralar sayesinde daha kolay ve zevkli bir öğrenme deneyimi yaşatabilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası