DC United ve Wayne Rooney baş antrenörlük anlaşması imzaladı

Wayne Rooney, Major League Soccer takımı DC United’ın baş antrenörü oldu.

 

Bu, Rooney’nin geçen ay Derby County’den ayrıldıktan sonra yönetimdeki ikinci işi ve Amerikan kulübüne dönüşüyle ​​ilgili eleştirileri reddetti.

 

36 yaşındaki oyuncu, “Aslında İngiltere’de bunun yöneticilik kariyerimde olası bir geri adım olduğuna dair bazı makaleler gördüm” dedi.

 

“Bu ligi biraz saygılı buluyorum.

 

Rooney, kendisi için DC United’a geldikten sonra karısıyla ilk kez konuştuğunu ve pozisyonuna giden olayların hızla ilerlediğini söyledi.

 

“Böyle aldığım tüm büyük kararlar karım tarafından tartışılıyor” dedi. “Şimdilik ailem İngiltere’de kalacak ve ziyarete gelecek.

 

“İngiltere ve Avrupa’da temas halinde olan birkaç kulüp daha var. Planım Derby County’den sonra bir ara vermek ve sonra ne olacağını göreceğiz.”

 

“Ajanım arayıp DC’nin geldiğini söylediğinde, gerçekten hızlıydı, belki 24 saat içinde.

 

İngiltere ve Manchester United rekor golcüsü DC United’da 18 ay geçirdi ve Ocak 2020’de oyuncu-antrenör olarak Derby’ye katılmadan önce kaptan oldu.

 

Rooney, yönetimdeyken kulübü yönetmeye devam etti ve geçen sezon Birinci Lig’e yükseldiklerinde sorumluydu. Rooney, “Son 18 ayda Derby County’de kazandığım deneyimin bir koç ve menajer olarak gelişimim için iyi olduğunu hissediyorum.”

 

“MLS’ye, DC United’a geri dönmek benim için heyecan verici bir mücadele oldu – bir koç olarak gelişeceğini hissediyorum.

 

“Takımın gelişmeye ihtiyacı var, bence bu herkesin görebileceği açık ve benim genç oyuncular geliştirme yeteneğimin elbette yeni oyuncular almaya çalışıyoruz, bu kulübü tekrar başarılı kılabileceğimizi düşünüyorum.”

 

“Çok çaba gerekiyor ama ben takımı geliştirmek için buradayım.

 

DC United, Rooney’nin “sporumuzdaki en heyecan verici ve dinamik geleceğin yöneticilerinden biri” olduğunu söyledi.

 

Eşbaşkanlar Jason Levien ve Steve Kaplan bir açıklamada şunları eklediler: “Genç koçluk kariyerinde, bir takımı zorluklarla nasıl yöneteceğini bildiğini gösterdi. “İki yıldır bir oyuncu olarak bizimle birlikte, ligimizi ve Major League Soccer’da başarılı olmak için ne gerektiğini anlıyor.

 

“Siyah ve kırmızıyı giyerken gösterdiği sevgi şehrimize ve kulübümüze elektrik verdi ve onu baş antrenörümüz olarak tekrar ağırlamaktan heyecan duyuyoruz.”

 

DC United, Nisan ayından bu yana menajersiz kaldı, Doğu Konferansı’nda ikinci oldu ve Cuma günü Philadelphia Union’a 7-0 yenildi.

 

Geçici baş antrenör Chad Ashton, Rooney çalışma vizesi alana kadar takımın başında kalacak.

 

Rooney, “Ben hırslı bir insanım” diye ekledi.

 

“Bir gün üst düzeyde yönetmek istiyorum ve bu, buraya gelip bu kulübü geliştirmeye çalışmak, burada başarılı olmaya çalışmak ve aynı zamanda bir yönetici olarak gelişmek açısından bu sürecin bir parçası.”

Kaynak: Betox giriş

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası