Doğa ve Deniz Tutkunlarının Durağı Karadeniz’in İncisi Akçakoca’yı Keşfedin!

Akçakoca, Düzce’nin bir ilçesi olarak biliniyor. Bu mahallenin turistik bir cazibe merkezine dönüşmesi erken değil, 1950’lerde başlar. Turizmin Türkiye’ye gelmesindeki en önemli etkenlerden biri de İstanbul, Kocaeli, Bursa gibi büyük şehir merkezlerine çok yakın konumda olması. Ağırlıklı olarak İstanbul ve Ankara’dan çok sayıda turist çeken Akçakoca, Zonguldak ve Bursa’dan da sayısız misafir ağırlıyor.

Denizi ve kumsalı ile tanınan Akçakoca, 35 kilometrelik bir sahil şeridine sahip. Bitki örtüsü bakımından oldukça zengin olan Akçakoca’da, tüm Karadeniz’de olduğu gibi fındık yetiştiriciliği de yaygındır.Aynı zamanda kayın, kestane, ıhlamur, çınar ve meşe ağaçlarıyla kaplı bitki örtüsü buranın bozulmamış güzelliğini ortaya koymaktadır.

Akçakoca’ya gelen ziyaretçilerin gece saatlerinde olmazsa olmazı olan Çınar Caddesi, yol kenarındaki ağaçlardan oluşuyor. Eşsiz güzelliği ile bu cadde Akçakoca’nın gece hayatında önemli bir yer tutar.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası