İstanbul’un Akciğerleri Belgrad Ormanında Gezintiye Çıkın!

Belgrad Ormanı, İstanbul’un Avrupa yakasında yer almaktadır. Karasal sınırları Eyüpsultan ve Sarıyer ilçelerine dağılmıştır. İdari olarak İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlıdır.

Orman sınırları içindeki mesire yerleri Bahçeköy Orman İşletme Müdürlüğü kapsamına girmektedir. Bu müdürlüğün hizmet alanı Operasyon Şefi Bentler (Merkez) ve Operasyon Şefi Kurtkemer olarak iki alt bölüme ayrılmıştır.

5442 hektarlık bir alan olan Belgrad Ormanı’nın sınırları kuzeyde Virankule ve Arapdere meşe koruları, Virankule sıradağlarının bir bölümü ve doğuda Arapdere serisinin devamı olan Bahçeköy yerleşim yeri ve Sarıyer ilçesindeki Bilezikçi çiftliğidir. batıda Kemerburgaz-Ağaçlı sırt yolu, güneyde Fatih ormanı ve Eyüp ilçesinde Kemerburgaz bulunmaktadır.

Belgrad Ormanı’nın doğal sınırları kuzeyde Karadeniz; doğusunda İstanbul Boğazı vardır. Orman arsası Karadeniz’e 4-5 kilometre, İstanbul Boğazı kıyılarına 3-4 kilometre yaklaşıyor.

Belgrad Ormanı’nın şehir merkezine uzaklığı Çayırbaşı’na 5 kilometre, Büyükdere’ye 6 kilometre ve Taksim’e yaklaşık 20 kilometre.

Belgrad Ormanı lokasyon ve adres bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Adres: Kemer, 34450 Sarıyer/İstanbul

Çalışma saatleri: 24 saat açık

Google Haritalar konum bilgisi için tıklayınız.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası