Kaş'ta Gezilecek Yerler – Kaş'ta Ne Yapılır? Yapılacaklar Listesi

Kaş’ta Gezilecek Bölgeler – Kaş’ta Ne Yapılır? Yapılacaklar Sıralaması – Gezi Haberleri

Kaş'ta Gezilecek Yerler - Kaş'ta Ne Yapılır? Yapılacaklar Listesi

Kaş ülkemizin güzelliklerini barındıran Antalya’nın en güzel ilçelerinden biridir. Hem yerli hem de yabancı turistin ilgi odağı haline gelmiştir.

Kaş’ta Gezilecek Bölgeler

1) Çamada

Çamada Kaş’a yakın olan en meşhur yerlerden biridir. Naturel güzelliklerini yansıtan Çamada’da sönmüş ve etken olmayan bir yanardağ bulunur. Hem de Çamada bölgesinde bir adette meşhur deniz feneri bulunmaktadır. On iki adanın bir parçası olan Çamada Kaş’tan izlenebilen yerlerden biridir.

2) Akçagerme Plajı

Plajları ile meşhur olan Kaş kazasının kim bilir en güzel plajlarından biri Akçagerme plajıdır. Suyun görkemli güzellikte olduğu bu plaj tamamen kumsaldan oluşan bir plajdır. Ek olarak denize girmek için bu plaj ve çevresinde pek oldukca olanak da bulunmaktadır. Uygun fiyatlarla şezlong kiralamak ve öteki tüm işlemler mümkündür.

3) Kaş Merkez Camii

Kaş merkez camii ilçenin en zamanı yapılarından biridir. Şehre gelen turistlerin de uğramış olduğu yerlerden kabul edilen Kaş merkez camii ilçenin tam ortasında bulunmaktadır. Kaş’a ulaştıktan sonra kesinlikle gezilip görülmesi ihtiyaç duyulan yerlerin başlangıcında yer edinen bu zamanı cami ilçenin sembolü haline gelmiştir.

4) Kaputaş Plajı

Kaputaş plajı yalnız Kaş’ın değil bununla birlikte Akdeniz’in en güzel plajlarından biridir. Kaş’ın merkezinden direkt olarak Kaputaş plajına minibüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer denize girmeyi seviyorsanız bu plaj tam da size bakılırsa. Sahil sahili olan Kaputaj plajında pek oldukca turiste rastlamak mümkün. Hem de bu plajın çevresinde de konaklamaya dair meşhur oteller de yer verilmiştir. Isterseniz bu plajda yer edinen tepelere tırmanarak Akdeniz’i tepeden de seyredebilirsiniz.

5) Xanthos Antik Şehir

Birazcık da tarih meraklıları için gezilecek bölgeleri yazalım. Xanthos Antik şehir antik çağdan beridir günümüze gelen bir zamanı kenttir. Kaş’ın merkezine ortalama olarak 50 kilometre uzaklıkta bulunan bu zamanı şehir kesinlikle görülmesi ihtiyaç duyulan yerlerin arasındadır. Bu zamanı kentin zamanı ise MÖ 450 yıllara kadar uzanmaktadır. Hem de bu zamanı şehir UNESCO Dünya mirasları listesine de dahil edilmiştir. Günümüzde bu şehir müze olarak hizmet vermektedir. Giriş tutarı ise 10 TL olarak belirlenmiş durumda.

6) Saklıkent Kanyonu

Kaş’a gelmişken Saklıkent kanyonunu görmeden gitmek olmaz. Görkemli bir naturel güzellik olan Saklıkent kanyonu kucak dolusu fotoğraf çekebileceğiniz masmavi suların olduğu bir yerdir. Saklıkent kanyonu ilk kez 1988 senesinde keşfedilmiş olan bir yerdir. Hem de bu kanyon içinde de yeme içme imkanları bulunmaktadır. Turistlerin de ilgi odağı haline gelmiş olan Saklıkent kanyonu gezilip görülmesi ihtiyaç duyulan bölgeler arasındadır.

7) Kıbrıs Kanyonu

Kaş’ta gezilmesi ihtiyaç duyulan naturel güzelliklerden biri de şüphesiz Kıbrıs kanyonudur. Kıbrıs kanyonu Kaş’ın güzelliğini yansıtan tabiat harikası bir yerdir. Hem de öteki kanyona bakılırsa oldukça sportif bir kanyon olduğu bilinmektedir. Kanyon çevresinde yürüyüş ve koşu imkanları vardır. Bilhassa yazları yoğun ziyaretçi akımına uğrayan bu kanyon görülmesi ihtiyaç duyulan yerlerin başlangıcında yer alır.

Kaş’ta Ne Yapılır? Yapılacaklar Sıralaması

1) Antik Şehir Yolculuğu

Kaş’a gelmişken bu şehirde yer edinen antik kentleri gezmeden gitmek olmaz. Hem de bu kentte bir de UNESCO dünya mirasları listesine ilişkin olan bir antik şehir yer verilmiştir. Dolayısıyla Kaş’a ulaştıktan sonra antik şehir yolculuğuna çıkmadan gitmeyin.

2) Uzun Çarşı Ziyareti

Çarşı’da zaman geçirmek ve bir şeyler satın almak için burayı ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Uzun çarşı bununla birlikte Kaş’ın en ucuz çarşılarından biri olarak bilinmektedir.

3) Dalış Yapma İmkanı

İlçede dalış yapma imkanı da oldukça fazladır. Meşhur plajları ve masmavi denizi ile dalış yapmayı sevenler için her türlü olanak bulunmaktadır. Siz de bu ilçede dalış yaparak görkemli bir edinim yaşayabilirsiniz.

Milas Nerede, Nasıl Gidilir? Milas Gezilecek Yerler Nelerdir?

Milas Nerede, Nasıl Gidilir? Milas Gezilecek Yerler Nelerdir?

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası