Koli bandı üreticileri

Koli bandı üreticileri

Bugün hemen herkesin bildiği ve kullandığı koli bandı hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle koli bandı ne zaman ortaya çıkmış onun bilgisini aktaralım; Dünya Savaşı sırasında Vesta Stoudt adında bir kadın, mühimmat kutularını mühürlemek için tasarlanmış özel bir bant icat etti. Kağıt bant yerine kumaş destekli su geçirmez bant kullanmayı önerdi. Mektubu, fikrini kullanmayı kabul eden Başkan Roosevelt’e iletildi. Ve böylelikle koli bantları ortaya çıktı.

 

Koli bandında kullanılan yapıştırıcı kauçuktan yapılır ve genellikle bant üretim tesisinde yerinde karıştırılır. Yapıştırıcı, kirletici çözücüler kullanılmadan da yapılabilir.

 

Koli bandı birkaç farklı sınıf, renk ve dokuda mevcuttur. Bazıları su geçirmezlik sağlayan bir polietilen film ile kaplanmıştır. Basılı tasarımlarda da mevcuttur. Aynı zamanda elle yırtılabilir. Elektrikli ev aletleri, cam hasarları ve geçici onarımlar için ideal bir tamir bandıdır. Ayrıca ayakkabıların yamalanması ve derz sızdırmazlığı için de kullanılır.

 

Koli bandı başlangıçta endüstriyel bir yapıştırıcı olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ancak, II. Dünya Savaşı’ndan sonra tüm ülkelerde kullanılmaya başlandı. Ve en sonunda, bir tüketici ürünü olarak tanıtıldı. Türkiye’de de birçok koli bandı üreticisi üretim yapmaktadır. Bu firmalardan en iyisi de Lider Bant firması olarak öne çıkmaktadır.

 

Yapışkan olmasının yanı sıra koli bandı da güçlü, esnek ve gerilebilir bir malzemedir. Koli bandında kullanılan yapıştırıcı, basınca duyarlı yapıştırıcı olarak da bilinir. Ev geliştirme, endüstriyel ve geçici onarımlar dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalarda kullanılır. Uzun bir ömre sahiptir ve oldukça dayanıklıdır.

 

Koli bandı üreticileri birkaç farklı tipte polietilen / kumaş kombinasyonu sunar. Ayrıca çeşitli renkler ve baskılar sunarlar. Koli bandının rengi genellikle gümüşi gridir.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası