Leylekler vadisinin konukları gelmeye başladı

Mart ayının ilk haftasından itibaren vadide yuvalarını kurmaya başlayan leyleklerin, bölgeye daha fazla sayıda bireyin gelmesiyle bu ay sonuna kadar yuvalarını tamamen doldurması bekleniyor. Leyleklerin yerlerine gelmeye başlamasının ardından bir süre bölgede fotoğrafçı olarak çalıştığını söyleyen vahşi yaşam fotoğrafçısı Selman Sayın, “Üç dört yuvada 7 leylek görme ve fotoğraflama fırsatım oldu. Mart ayı sonuna kadar Leylek Vadisi’ndeki tüm yuvaların tamamen dolacağını düşünüyorum.”

Öte yandan bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte leylek cenneti olarak nitelendirilen Beyşehir’e göç eden leylekler de elektrik direkleri ve binaların çatılarındaki yuvalarında görülüyor. Mart ayında Beyşehir’e gelmeye başlayan leylekler, bahar ve yaz dönemlerini yuvalarında geçiriyor. İlkbahar döneminde toplu halde doğum yapan leylekler, üreme ve büyümeden sonra ağustos ayı sonunda daha sıcak ülkelere göç ederler.

Leylekler vadisinin konuklari gelmeye basladi

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası