Schumacher’in Batman Filmleri

Temmuz, merakla beklenen Kara Şövalye’nin nihayet sinema ekranlarımıza indiğini görüyor. Kesinlikle kişisel bir bakış açısıyla, bu yıl çiftliğe bahse girdiğim film bu. Piyasaya sürülmesi, daha önce tedavi gördüğümüz diğer Batman filmlerini de akla getirdi .

Genel olarak, Michael Keaton’ın çabalarının kara yarasanın düzgün vücut bulmuş hali olduğu ve bir dereceye kadar da öyle olduğu kabul edilir. Joel Schumacher’in çabalarının olmadığı da yaygın bir bilgidir.

Schumacher’in daha önce muhteşem St Elmo’s Fire, The Lost Boys ve Falling Down filmlerini yönetmiş olduğunu ve o zamandan beri tüm zamanların en sevdiğim savaş filmlerinden biri olan Tigerland’i yapmaya devam ettiğini unutmak kolay . İşin aslı şu ki, Batman Forever ve Batman & Robin gibi pelerinli savaşçının başrollerini oynadığı çabalarını izlerseniz , bunların aynı yönetmen tarafından yapılmış olması düşünülemez.

1. Birinci sorun: Büyük aktörlerden korkunç performanslar almak Val Kilmer ve George Clooney, Batman rollerinden önce ve sonra ne kadar harika aktörler olduklarını kanıtlayan performanslar ürettiler. Jim Morrison, Doc Holliday, Seth Gecko veya Archie Gates oynuyor olsun, her biri oyunculuk yeteneklerini en büyük sahnede kanıtladı. Öyleyse neden bu kadar çok kaynak materyale rağmen, ikisi de Harry Amca’nın oyunculuk okulundan yeni ayrılmış ve aralarında ancak bir E notu elde etmiş gibi görünüyor?

Cloondog genellikle haksız bir şekilde ikilinin en kötü performansı olarak etiketlenir, ancak benim içinVal Kilmer ödülü hak ediyor. Yönü kabul etseniz de etmeseniz de Clooney gülmek için oynuyordu (ve sadece açıkça belirtmek için gerçekten katılmıyorum). Öte yandan Kilmer, BruceWayne’in doğasında var olan endişeli travmanın bir kısmını aşılamaya çalıştı ve tamamen başarısız oldu. Çekici, sevimsiz ve oldukça sümüksü, bu hepimizin tanıdığı adamdan tamamen tanınmaz bir BruceWayne.

2. Korkunç aktörleri başka rollerde kullanmak Chris O’Donnell. Alicia Silverstone. Uma Thurman. Jim Carey. Nicole
Kidman. Bu, herkesin tepelere ulaşmasını sağlayacak Hollywood yıldızlarının listesi. Özellikle Batman & Robin , O’Donnell ve Silverstone ile oyuncu kadrosunu neşeyle boğmak istemenize neden olan bir şok edici. Neyse ki, o zamandan beri çok az şey yaptılar.

3. Süper kahramanlar kamp tadında gidiyor Herkesin en sevdiği işkence görmüş süper kahramanla yanlış yöne giden
Schumacher, TheVillage People ile bir eşcinsel onur yürüyüşünde bir gün geçirmektense onu ve etrafındaki evreni kampçı yapmayı seçti. Batman Dönüyor’un genç izleyicileri yabancılaştırdığı endişelerini takiben, bu filmlerle ilgilenen herkes çocukları memnun etmek istediğinden, cesur aksiyon çizgi film benzeri maskaralıklarla değiştirildi. Carey’nin Riddler rolündeki üst düzey performansı, Batman & Robin’deki deri kaplı alt ve göğüs yakın çekimleri ve Ah-nuld’un Starlight Express benzeri adamlarından herhangi biri akılda kalan özel sahnelerdir. Oh, ve Batman & Robin’deki ‘komedi’ ses efektleri gerçekten işe yaramıyor.

4. Tüm renk ne? Her iki Schumacher’in Batman filmini arka arkaya izlerseniz, o kadar şiddetli bir baş ağrısı yaşarsınız ki, kulak zarlarınız patlar ve gözlerinizin dışarı fırladığı tıbben kanıtlanmıştır. Tıbben kanıtlanmış derken tamamen uydurulmuş ama yine de geçerli bir nokta olduğunu düşünüyorum.

Garip bir nedenden dolayı yönetmen, seri için ileriye giden yolun gösterişli, flüoresan bir palet olduğuna karar verdi, bunları efsanenin yorumu olarak işaretlemenin yolu.Top Forever’da . Batman & Robin’deki korkunç palyaçolar .
İşlemleri kesintiye uğratan neonların sürekli gökkuşağı şelalesi. Dikkat dağıtıcı ve tamamen gereksiz.

https://izlefilmdizi.co/

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası