Yeşilçam’ın Unutulmaz Filminin Çekimlerinin Yapıldığı Müzeyi Keşfetmeye Hazırlanın!

Yeniden yaratılmış bir sınıf, posterler ve oyuncuların fotoğraflarıyla kült okul film serisine adanmış bir müze olan Hababam Dershanesi Müzesi, Adile Sultan Kasrı’nın içinde yer almaktadır. Burası kült film serisinin çekildiği yer olarak biliniyor.

Hababam Sınıfı Müzesi, Hababam Sınıfı, Hababam Sınıfı Başarısız, Hababam Sınıfı Uyanıyor ve Hababam Sınıfı Tatilde filmlerinin gösterildiği bir salon olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. Adile Sultan Kasrı’nda silahlı çatışmanın yaşandığı alan müzeye dönüştürüldü.

İşte Hababam Sınıfı’nın kahramanlarının balmumu figürleri, sıralarına yerleştirilmiş fotoğrafları, duvarlara asılan posterleri ve daha fazlası. Filmin çekildiği an ziyaretçilerini derinden hissettiren Habam Sınıfı Müzesi’nde İnek Şaban, Güdük Necmi, Hayta İsmail, Mahmut Hoca ve diğer tüm karakterlerden izler bulunuyor.

Validebağ Korusu’ndaki Adile Sultan Sarayı’nda çekilen Hababam Sınıfı film serisinden huzur dolu anları bu müzede bulabilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası