Bingöl’ün yüzen adaları doğa tutkunlarının rotasında

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı’nın desteğiyle sosyal medya aracılığıyla bölgenin tanıtımına yönelik çeşitli faaliyetler yürüttüklerini belirten yazar, Bingöl’e ziyaretçi getiren çok sayıda ajansın bulunduğunu söyledi. Acentelerin belirli zamanlarda kendileriyle iletişime geçerek kendi programlarını oluşturduklarını belirten yazar, bu tür programlar oluşturulduktan sonra tanıtım çalışmalarının yapıldığını ve turlarla gelen ziyaretçilerin şehrin güzel yerlerini gezdiğini söyledi.

Daha fazla ziyaretçi çekmek için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden yazar, şöyle devam etti:

“TÜRSAB ile sürekli iletişim halindeyiz. Acenteler de bizim önerilerimiz doğrultusunda programlarını ve turlarını düzenliyorlar. Böylece ortak çalışmamız sonucunda bölgedeki turlar daha verimli hale geliyor. Artık evimizde çok keyifli bir ortam ve sessizlik oluştu. İlimizde belirlediğimiz doğa yürüyüşleri rotaları var. Bu rotalar giderek artan sayıda turist almaya başladı. Bu doğal ortamı ziyarete gelenler şehrimizden büyük bir huzur ve mutluluk içinde ayrılıyorlar. “

“BİNGÖL’ÜN GÜZELLİĞİ EŞSİZDİR, KARADENİZ GİBİ”

Ziyaretçilerden Mehmet Hanifi Başım, Bingöl’ün doğasının gerçekten çok güzel olduğunu, Diyarbakır’dan karavanla geldiklerini ve herhangi bir zorluk yaşamadıklarını söyledi. Başım, “Bence doğu turu için güzel bir rota. Bingöl’ün güzelliği eşsiz, Karadeniz kadar güzel. Şu an tam mevsimi. Çok mutluyuz.” dedi.

Eşi ve oğluyla birlikte karavanla bölgeye geldiklerini söyleyen Dilan Topkan Başım, adaların hareketinin çok ilginç olduğunu, yüzen adaları çok beğendiklerini söyledi. İstanbullu ve aslen Trabzonlu olan Ayşe Aydın ise bölgenin muhteşem olduğunu söyledi. Muş’tan gelen Mesut Çakır ise ilk kez yüzen adaları gezdiğini belirterek, şöyle konuştu: “Yüzen adaları biliyordum ama hiç yakından görme şansım olmamıştı. Çok beğendim. Herkesi istiyorum. görmeye gelmek için.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir