Çal Mağarası’ndaki park sorunu çözüldü

Trabzon Büyükşehir Belediyesi şehrin her noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Doğu Karadeniz ve Trabzon’un en önemli turistik yerlerinden Düzköy ilçesinde yer alan ve “gizli yer altı cenneti” olarak nitelendirilen Çal Mağarası etrafına otopark yapılması için çalışmalar başlatıldı. .

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Amacımız otopark sorununu çözerek bölgedeki turizm hareketliliğini artırmak” dedi.

BÖLGEYE KATKI SAĞLAYACAK

Başkan Genç, amacın otopark sorununu çözerek bölgeye daha fazla dinamizm kazandırmak olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Turizm kentimizin en dinamik sektörü ve bu konuda her birimize ayrı görevler düşüyor. Dolayısıyla doğal güzellikleri korumak ve yaşatmak. Şehrimizin tarihi yapısını ve geleceğe aktarmak en önemli görevlerimizden biridir Çal Mağarası bizim şehrimizdir Bölgemizin en önemli destinasyonlarından biridir Her yıl pek çok turist burayı ziyaret etmekte ve bir sorun karşısında hayrete düşmektedir. Buraya park etme sorununu çözüp bölgeye daha fazla dinamizm kazandırmak, turistlerimizin, vatandaşlarımızın rahatlıkla geziden keyif alabilmesini istedik” diye konuştu. Otoparkla da onlara bu konfor alanını oluşturmuş olacağız. Her alanda olduğu gibi turizm alanında da sorun yaşanmaması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir