Elma Dilim Patates

Patates, dünya mutfaklarının en çok tükettiği sebzelerin başında gelmektedir. Peki elma dilim patates için ne söylenebilir, nereden sipariş verilebilir?

Patates üretimi ile ilgili ilk izlere Peru’da hüküm sürmüş bir medeniyet olan İnka medeniyeti ile ilgili kaynaklarda rastlanmaktadır. İspanyol kaşifler aracılığı ile tüm dünya ülkeleri bu lezzetli sebze ile tanışmıştır.

Türk insanının patates ile ilk tanışması Osmanlı devleti dönemi olan 1850’li yıllara denk gelmektedir. Ülkemizde ilk patates üretimi Sakarya Ovası’nda yapılmıştır.

Günümüzde ev, restoran, lokanta gibi birçok yerde her çeşit yemeği yapılan patatesin en çok tercih edileni kızartmasıdır. Bilhassa çocukların severek tükettiği patates kızartması köftenin ikiz kardeşi gibidir.

Elma dilim patates olarak adlandırılan dilimli patatesler nasıl üretilir ve nasıl tüketilir? Bir göz atmaya ne dersiniz?

Elma dilim patates nasıl üretilir?

Elma dilim patates, tempolu yaşantımızda hazır alıp yaptığımız pratik bir yemektir. Kibrit, 7*7 ve 9*9 ebatlarda tam otomasyonlu makinelerde nişastası alınıp; karabiber tuz ve kırmızı toz biber ile harmanlanıp şoklanarak ambalajlanan elma dilim patates, – 18 C’nin altı sıcaklığa sahip market raflarında tüketicinin beğenisine sunulmaktadır.

Elma dilim patatesin en rağbet gören çeşitleri üç farklı şekilde dilimlenenidir. Bunlar: kibrit patates dediğimiz kürdan inceliğine sahip dilimlenmiş olanı, 7*7 ebadında ve 9*9 ebadında dilimlenip ambalajlananıdır.

Elma dilim patates tüketimi için neler söylenebilir, ne önerilebilir, biraz da bu konuya değinelim.

Elma dilim patates nasıl tüketilir?

Her yaş grubunun en beğendiği yiyecekler grubunda yer alan elma dilim patates özellikle hamburger köfte ile veya kabak, mantar, patlıcan, biber ile birlikte kızartılarak ya da fırınlanarak her öğün sofralarınıza zenginlik katmaktadır. Ketçap ve mayonez ile ekmek arası dönere katılarak eşsiz bir lezzet sunumu yakalarsınız. Tavuk kızartması, et kavurması gibi birçok yemeğiniz ile beraber tüketilebilen elma dilim patates, nişasta, karbonhidrat ve şeker oranı yüksek bir besin olması sebebi ile kilo, kalp, tansiyon, karaciğer yağlanması ve diyabet gibi rahatsızlığı bulunan kişilerin dikkatle tüketmesi gereken bir besindir.

Kibrit, 7*7 ve 9*9 olmak üzere üç farklı şekilde dilimlenip satılan elma dilim patates, toptan gıda alımı yapabileceğiniz eonlinesatış sitemizden en iyi markaları, en kaliteli ve en uygun fiyata temin edebilirsiniz.

Kısaca elma dilim patates nedir, nasıl tüketilmesi önerilir, elma dilim patatesin kibrit patates, 7*7 patates ve 9*9 patates modelinden bahsettik. Keyifle yemeniz dileği ile…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir