Gaziantep Doğal Yaşam Parkı 2 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladı

Gaziantep Doğal Yaşam Parkı yılın ilk yarısında 2 milyon 480 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Burç Ormanı’nda yaklaşık 1 milyon metrekare alana kurduğu Gaziantep Tabiat Parkı, 380 türden yaklaşık 8 bin hayvana ev sahipliği yapıyor.

Yüzölçümü ve tür bakımından Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sayılı hayvanat bahçelerinden biri olan park, yılın ilk 6 ayında 2 milyon 480 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yaban Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsoyler, gazeteci AA’ya yaptığı açıklamada, Doğal Yaşam Parkı’nın kentin en önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu söyledi.

Parkın yılın ilk 6 ayında 2 milyon 480 bin civarında ziyaretçi ağırladığını hatırlatan Özsoyler, şöyle konuştu: “Çevre il ve ülkelerden de ziyaretçi geliyor. Yılın ikinci 6 ayında 3 milyon civarında ziyaretçi hedefliyoruz. Bu yıl Gaziantep Doğal Yaşam Parkı 5,5-6 milyon ziyaretçiyi ağırlayacak.” içinde görmeyi hedefliyoruz. dedi. Özsoyler, hayvanat bahçesini ziyaret edenlerin kentteki tüccara da katkı sağladığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Ziyaretçilerimiz buraya geldikten sonra şehri dolaşıyor, tarihi yerleri görüyor, hatta baklava bile alıyor. Bizi ziyarete gelenlerin baklava aldıklarını esnaflardan sıklıkla duyuyoruz. Bu nedenle parkımız şehre büyük katkı sağlıyor. ​turizm Özellikle çocukların buralara özlem duyduklarını biliyoruz. Aileleriyle birlikte geldikten sonra otellerde konaklıyorlar, bakırcılar çarşısını, kaleyi ve diğer tarihi ve tarihi yerleri ziyaret ediyorlar. Gaziantep Doğal Yaşam. Park, turizmde kentin lokomotifi görevi görüyor ve aynı zamanda görülmesi gereken en önemli yerler arasında da ilk sıralarda yer alıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir