Gaziantep hayvanat bahçesini 3 günde 27 bin kişi ziyaret etti

Büyükşehir belediyesi tarafından 2001 yılında Burç ormanında hizmete açılan ve yaklaşık 1 milyon metrekare alan üzerine kurulan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, 350 türden 7.500’ün üzerinde hayvana ev sahipliği yapıyor.

Yüzölçümü ve barındırdığı tür bakımından Türkiye’de birinci, Avrupa’da ikinci ve dünyada dördüncü olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni bayram sonuna kadar 75 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Termometrelerin 35 dereceyi gösterdiği kentte vatandaşlar, sıcaklığa bakılmaksızın günün her saatinde hayvanat bahçesine geliyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsoyler, AA muhabirine, bayramın arifesinde ve ilk iki gününde 27 bin ziyaretçiyi ağırladıklarını söyledi. Çevre illerden de çok sayıda kişinin bölgeyi ziyaret ettiğini belirten Özsoyler, şöyle konuştu: “Tüm ziyaretçiler memnun. Herkesi Doğal Yaşam Parkı’na bekliyoruz.” Dedi. Ziyaretçilerden Zabit Karabıçak, hayvanat bahçesini bayram döneminde ziyaret ettiğini belirterek, şöyle konuştu: “Çok güzel bir yer. Torunlarımla birlikte hayvanat bahçesini ziyaret ettik. Özellikle yırtıcı hayvanları görmek istedik. Bu benim ilk seferim. ” dedi.

Süleyman Yıldırım, Adana’dan Gaziantep’e ziyaret için geldiğini belirterek, şunları söyledi: “Hayvanları torunlarıma göstermek istedim. Mükemmel bir yer. hayvanat bahçesi.hayvanları çok seviyorum.tüm hayvanları görmeye çalıştık.temiz ve güzel bir yer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir