Müzeye dönüştürülen “Ön Hastane Arkası”nda 1 ayda 40 binin üzerinde ziyaretçi

“1 AYDA MÜZEYE 40 BİNİN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ GETİRDİK”

Keşan Kent Müzesi Koordinatörü Arkeolog Aslı Avcı, Çanakkale Savaşı sırasında “arka hastane” olarak kullanılan binanın, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve 109’uncu yıl dönümünde düzenlenen törenle ziyarete açıldığını söyledi. Çanakkale’nin zaferinden, Kevan belediyesinin restorasyon çalışmalarından sonra ve şunları söyledi: “40 binden fazla insanı 1 ay içinde müzeye ziyaretçiyi topladık. Çok yoğun bir ilgi bulduk. Özellikle bir cazibe noktası haline geldi. Ramazan Bayramı tatilinde şehir dışından Keşan’a gelen misafirlerimiz için Mutfak kültürünü, Keşan ağzını, Keşan’ın Çanakkale Savaşı’ndaki yerini ve önemini anlatan bölgemiz genel olarak şehir dışından gelen misafirlerimizin ilgisini çekti. Alt kattaki esnaf pazarındaki hareketli dioramalarımız ve balmumu heykellerimiz çocukların ve gençlerin ilgi odağı haline geldi” dedi.

Müzenin sosyal medyadaki fotoğraf ve video paylaşımlarıyla ülke çapında tanındığını belirten Avcı, şöyle konuştu: “Sosyal medyada paylaşmak bizim için farklı bir tanıtım biçimi haline geldi. Paylaşımlar, olumlu yorumlar ve güzel eleştiriler Türkiye genelinde bilinirliğimizi ve tanınırlığımızı artırdı. “Bundan sonra da Keşan Kent Müzesi olarak Keşan’da düzenleyeceğimiz farklı kültür ve sanat etkinlikleriyle Keşan’ın sesini Türkiye genelinde ve uluslararası alanda duyurmaya devam edeceğiz” dedi.

Aslı Avcı, Keşan Kent Müzesi’nin Ramazan Bayramı tatilinde Trakya bölgesinin en çok ziyaretçi alan müzelerinden biri olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir