Nilüferlerle kaplı Işıklı Gölü sezonun ilk ziyaretçilerini ağırlıyor

Denizli Şehir merkezine 120 kilometre uzaklıktaki Çivril ilçesinde yer alan Işıklı Göl, temiz suları ve nilüfer tarlalarıyla turistlerin ilgisini çekerek yeşille mavinin buluştuğu bir yer haline geldi.

Yapay olarak oluşturulmuş ve tarımsal sulama amacıyla kullanılan yaklaşık 7.300 hektarlık bir alana sahiptir. Işıklı GölBirçok kuş, balık ve bitki türüne ev sahipliği yapmaktadır.

Mayıs ayının başından temmuz ayının sonuna kadar geniş yüzeyi nilüferlerle kaplı olan Işıklı Gölü, bu dönemde çok sayıda ziyaretçinin ilgisini çekiyor.

Göl kenarındaki mezraların düzenlediği tekne gezilerine katılanlar, sazlıkların arasından ulaşılan nilüferler arasında kuş sesleri eşliğinde yaklaşık 1 saat yürüyüş yapıyor.

Beydili ilçesinden tekne gezileri düzenleyen Hüseyin Köseoğlu, 2 Haziran’da sezona başladıklarını ve bu yıl beklentilerinin yüksek olduğunu söyledi.

Nilüferlerle kaplı Işıklı Göl sezonun ilk ziyaretçilerini ağırlıyor - 2

Hafta içi 1-2, hafta sonu ise günde 7-8 tur gerçekleştirdiklerini belirten Köseoğlu, yabancı ziyaretçiyi de ağırladıklarını söyledi. Köseoğlu, Kurban Bayramı tatilinde işlerin daha da yoğunlaşmasını beklediğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bu sene ilgi ve ilgi çok iyi. İlgi beklentimizin üzerinde. Denizli ve Antalya, İzmir, Isparta, Uşak, Burdur gibi çevre illerden ziyaretçilerimiz geliyor. Turlarımız yaklaşık bir saat sürüyor. Tekneyle nilüferlerin bulunduğu yer, “Nilüferlerimiz çok güzel, tarlaya benzer bir yerimiz var. Nilüferlerimiz sabah saat 08.00’de açıyor, akşam 5.00’te kapanıyor. Misafirlerimizi memnun etmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir