Örümcek ormanları doğa tutkunlarının yolu oldu | N-Hayat

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi Yeşilköy sınırları içerisinde yer alan ve 1998 yılında “Örümcek Adam Ormanı Tabiat Koruma Alanı” ilan edilen 2.630 dönümlük alanda ladin ve ladin ağaçları tabiat anıtı olarak tescillendi. İl merkezine 60 kilometre, ilçe merkezine ise 11 kilometre uzaklıkta bulunan Örümcek Ormanları, yoğun bitki örtüsü, şelaleleri ve temiz havasıyla doğa ve fotoğraf tutkunlarını ağırlıyor.

Samsun’dan bölgeye gelen Anıl Atalar, AA muhabirine, örümcek ormanlarından çok etkilendiğini ve burada huzur bulduğunu söyledi.

Gümüşhane’ye akrabalarını ziyarete geldiğini anlatan Atalar, şöyle konuştu: “Burası çok güzel bir yer. Örümcek ormanlarını zaten duymuştuk. Burada kayıtlı ağaçların olduğunu da duymuştuk. Ziyarete geldik.” Dedi.

Gümüşhaneli Nazmiye Kılıç, 52 yıl önce Samsun’a yerleştiklerini belirterek, şöyle konuştu: “Çocukluğum bu ağaçların altında geçti. Samsun’a göç ettik ama buraları unutamadık. Yaz aylarında çocuklarım ve torunlarımla buraları ziyarete geliyoruz.” dedi.

Semih Şahin, il dışından gelen misafirleriyle birlikte Örümcek Ormanı’nı ziyaret ettiğini kaydederek, bölgenin çok güzel ve görülmeye değer olduğunu vurguladı.

Şahin, şunları söyledi: “Zirveye daha geniş bir kitleyle gelmeyi planlıyoruz. Çok büyük, yaşlı ağaçlar var. Ailelerin keyif alabileceği bir alan var. doğayla iç içe güzel bir ortam.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir