Tatilcilerin gözdesi oldu! Tatillere özel programlar da eklendi: Son Dakika Türkiye Haberleri

Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, AA muhabirine, tatilin 9 güne uzatılmasının sektör temsilcilerini memnun ettiğini söyledi.

Bu yıl turizm sezonuna büyük umutlarla girdiklerini ve mayıs ayını önceki yıllara göre daha iyi geçirdiklerini belirten Uysal, şöyle konuştu: “Haziran ayında tatile denk gelmesi nedeniyle yoğun bir trafik bekliyoruz. Özellikle yerel misafirlerimizden yoğun talep geldi. Bölgemizdeki çoğu tesis tatil döneminde yüzde 90 doluluk oranına ulaştı.” Dedi.

Fethiye’nin doğası, tarihi ve kültürüyle ciddi bir çekim merkezi olduğunu vurgulayan Uysal, bölgede yılda 2,5 milyon civarında misafir ağırlandığını kaydetti.

Fethiye’de her bütçeye uygun konaklama tesislerinin bulunduğunu belirten Uysal, şöyle konuştu: “Tatillerinde gelmek isteyen misafirlerimiz araştırma yaparak bütçelerine uygun konaklama tesisini seçebilirler. Özellikle şu gibi dönemlerde dolandırıcılık vakaları yaşanmaktadır. Misafirlerimizin rezervasyon yaptıkları otelleri teyit etmeleri gerekmektedir. Tatil rezervasyonlarını TÜRSAB sertifikalı acentelerden yapabilirler.” “Alsınlar ve buraya geldiklerinde hiçbir sıkıntı yaşamasınlar.” dedi.

Uysal, 9 günlük tatil kararının açıklanmasıyla birlikte iç piyasada rezervasyonlarda artış yaşandığını söyledi.

“TAMAM BİR RAMAZAN BAYRAMI GEÇİRDİK”

Dalyan Otelciler ve Turizm Birliği Başkanı Ali Mürşit Yağmur da tatil öncesi tüm hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.

Bölgede genel olarak çok sayıda butik otel ve pansiyonun bulunduğunu belirten Yağmur, şöyle konuştu: “9 günlük Kurban Bayramı tatilinin açıklanması turizmcileri sevindirdi. Tesislerdeki doluluk oranı yüzde 90 seviyesinde olacak. Son dönemde bölgemizde çok yoğun bir talep var. Biz de Ramazan Bayramınızı doyasıya kutluyoruz.

“HERŞEYİN KENDİNE UYGUN TATİL SEÇENEKLERİ VAR”

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Bodrum Bölge Temsilciler Meclisi Başkanı Mustafa Demir, tatille birlikte sezonun hızla başlayacağını, ardından da yaz tatilinin başlayacağını söyledi.

Önceki yıllarda tatilin temmuz ve ağustos aylarına denk geldiğini hatırlatan Demir, şöyle konuştu:

“Bu nedenle insanlar bir süredir tatil beklentilerini ertelediler ama artık okullar kapanır kapanmaz hemen bir hareket başlayacak. İnşallah bir aksilik olmazsa bu hareketin açılışa kadar devam etmesini umuyoruz. Tatilin uzayacağı beklentisiyle bazı vatandaşlar önceden rezervasyon yaptı. Şu anda Bodrum bölgesinde tatil dönemi için rezervasyon akışı her bütçeye uygun görünüyor. Bodrum Maalesef ‘Bodrum pahalıdır’ algısı var, herkesin bütçesine uygun tatil seçenekleri mevcut olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir