Tekirdağ’daki ayçiçeği tarlalarından renkli görüntüler

Noel tatilinin başlamasıyla trafiği artan Tekirdağ-Çanakkale karayolu arasındaki tarlalarda açan ayçiçekleri güzel görüntüler oluşturuyor. Gün boyu yoldan geçenler ayçiçeği tarlalarının güzelliğinin tadını çıkarırken, bazı sürücüler de durup tarlaları fotoğraflamaya çalışıyor. Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, AA muhabirine, Tekirdağ – Çanakkale otoyolunu kullananların rengarenk tarlalarda keyifli bir yolculuk geçirdiğini söyledi.

Ayçiçeği tarlalarının gezginlere keyifli bir yolculuk fırsatı sunduğunu belirten Hacıoğlu, şöyle konuştu: “Tekirdağ her mevsim ayrı bir doğa çalışmasıdır. Şehir yılın belli zamanlarında belli renklere bürünür. Nisan ayında kolza, haziran ayında lavanta ve sarı. Bu ayki ayçiçekleri Tekirdağ – Çanakkale yolunun güzel manzarasını sunuyor “Üzerindeki ayçiçekleri sürücülerin dikkatini çekiyor. İnsanlar bu alanlarda güzel anılar biriktirmek ve fotoğraf çektirmek için duruyorlar. Tekirdağ ayçiçeği tarlalarına gelenler önemli katkı sağlıyor. Kentteki diğer turistik faaliyetler de.” dedi.

Tekirdağ’da tır şoförü olarak çalışan Aşkın Topçu, ayçiçeği tarlalarının nefes kesen manzaralara sahip olduğunu, ayçiçeği tarlaları arasında yolculuğun keyifli olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir