Türkiye’ye 4 milyon turist gelecek

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris, Fethiye Fahri Konsolosu Mustafa Şıkman ve Başkonsolos Neale Jones, Fethiye Konsolosluğu görevlileri Ahmet Güçlü ve Birsen Yılmaz ile birlikte Grida Limanı’nda akşam yemeği yedi. Jill Morris, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı da ziyaret etti. Fethiye ve çevresini de ziyaret eden Morris, 2024 turizm sezonuna ilişkin de görüşlerini aktardı.

Geçtiğimiz yıl Fethiye’yi ziyaret ettiğini ve bu yıl İngiltere’den 4 milyon kişinin tatil için Türkiye’ye geleceğini belirten Morris, çoğunluğunun Muğla’yı tercih ettiğini ve gelecek yıl bu sayının 5 milyonu aşmasını beklediğini kaydetti.

Fethiye’nin tarımsal üretim, turizm ve çeşitli ülkelere ihracat açısından çok önemli bir merkez olduğunu vurgulayan Morris, şöyle konuştu: “Fethiye’ye gelecek yabancı yatırımcılar bölgeye büyük değer katacak. İngiliz Hükümeti ile Türk yetkililer arasında 2015 yılında yapılan görüşmeler kapsamında Önümüzdeki dönemde Ankara ve Londra’ya, “Fethiye’nin de aralarında bulunduğu büyük tarımsal üretim merkezlerinin İngiltere’ye ihracat kapıları açılacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir