Uçmakdere’de yamaç paraşütü uçuşlarının sayısı artıyor

Paraşüt eğitmeni Kadir Aksoy da Uçmakdere’nin her mevsim paraşütle atlama tutkunlarına ev sahipliği yaptığını söyledi.

Uçmakdere’nin artık yurt dışında ve Türkiye’de paraşütle atlama meraklıları tarafından tanındığını belirten Aksoy, şöyle konuştu: “Baharla birlikte insanlar akın akın buraya gelmeye başladı. Güzel havayı fırsat bilenler buranın tadını çıkarıyor. Hem uçanlar hem de antrenman yapanlar var. Rüzgar iyi olursa daha iyi olur.” “Daha fazla uçma fırsatı veriyor ve buraya yapılan hizmet ve yatırımların artması daha fazla ziyaretçi çekiyor.” dedi.

Aksoy, Bulgaristan, Yunanistan gibi komşu ülkelerin yanı sıra İran, Katar, Umman gibi ülkelerden de yamaç paraşütü için Uçmakdere’yi tercih edenlerin bulunduğunu söyledi. Aslen Manisalı olan Hacer Baş, Uçmakdere’de doğanın keyfini çıkardığını söyledi.

Baş, Uçmakdere’den güzel anılarla ayrılacaklarını belirterek, “Çok güzel bir uçuş geçirdik. Her mevsim burada uçmak çok güzel.” dedi.

İranlı Maryam Mahmoudi, Uçmakdere’de yamaç paraşütünün çok eğlenceli olduğunu belirterek, “Burası İstanbul’a yakın olduğu için ulaşım çok kolay. Burada yaptığımız uçuş bizim için çok özel, buraya gelmem çok hoşuma gitti” dedi. dedi.

İlk kez yamaç paraşütüne çıkan Sema Yıldız, herkesin Uçmakdere’ye gelip yamaç paraşütü yapması ve buranın eşsiz güzelliklerinin tadını çıkarması gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir