Yoğun kar yağışının ardından Palandöken ve Sarıkamış’ta kayak keyfi devam ediyor

Havaalanına 20 kilometre, şehir merkezine ise 4 kilometre mesafesiyle ziyaretçilerine kolay ulaşım ve konaklama imkanı sunan Palandöken kayak merkezi, teknik altyapısı, lüks otelleri ve uluslararası standarttaki pistleriyle öne çıkıyor. Tüm şehri etkisi altına alan yoğun kar yağışının ardından pistlerdeki kar kalitesini yenileyen merkez, uluslararası seviyedeki uzun pistleri ve doğa manzarasıyla kayak severlerin tercihlerinden biri haline geldi.

Kar kalınlığının 209 santimetre olarak ölçüldüğü merkeze gelen ziyaretçiler, kar yağışında kızak, kayak ve snowboard yaptı. Yoğun kar yağışı nedeniyle kentte nisan ayında kayak yapılabilecek.

SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ

Kars’taki Sarıkamış Kayak Merkezi de bahar aylarında yoğun kar yağışı nedeniyle tüm hızıyla sürüyor. Sarıçam ormanları arasında yer alan, deniz seviyesinden 2 bin 634 metre yükseklikteki merkezde, bahar aylarında yağan karla kayak tutkunları da kayak yapmanın keyfini yaşıyor. Hafta sonunu geçirme fırsatı bulanlar sarıçam ormanları arasında kayak yapmanın keyfini çıkarıyor.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden ve çevre il ve ilçelerden kayakçılar kar yağışında kayak ve snowboard yapıyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle kayak eğlencesinin nisan ortasına kadar sürmesi bekleniyor.

Kayak eğitmeni Mehmet Enis, AA muhabirine, bahar aylarında kar yağışının güzel olduğunu ve Sarıkamış’ta herkesi kayak yapmaya beklediklerini söyledi.

İstanbul’dan gelen Mert Şen, kar yağışında kayak yapmanın keyfini çıkardığını belirterek, “Buradan arkadaşımla geldik, bu kadar güzel olacağını tahmin etmiyordum. Bayramda gelmeyi planlıyorum.” dedi.

Bahar aylarında kayak yapmayı sevdiğini anlatan Barış Müken, şöyle konuştu: “O kadar bereketli ve güzel bir bahar iklimi var ki sanki sık sık geliyoruz. Herkese tavsiye ederiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir