Kurban Bayramı otobüs biletleri tükenmeye başladı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Aynı zamanda TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı olarak da görev yapan Yıldırım, Kurban Bayramı öncesi sektör olarak yapılan hazırlıklar hakkında AA Muhabirine bilgi verdi.

Bu yıl okulların kapanmasıyla Kurban Bayramı tatilinin başlayacağına işaret eden Yıldırım, bu dönemde ülke genelinde seyahatlerin yoğunlaşacağını söyledi.

Tüm Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, seyahatlerdeki artışın otobüs seferlerini de etkileyeceğini vurgulayarak, şöyle konuştu: “14 Haziran’da eğitim dönemi bitecek, 16 Haziran’da da Kurban Bayramı başlayacak. Otobüs yoğunluğu ve seferleri artacak. 12 Haziran’dan itibaren artış.

Tatil otobüs biletlerinin geçerlilik süresi dolmaya başlıyor. Bayramda otobüsle yolculuk yapacak vatandaşların biletlerini bir an önce almaları önem taşıyor. Ayrıca dönüş bileti satın almanızı da öneririz. Bayramdan sonra yoğunluk daha da artacak. Otobüslerde yaklaşık 7 milyon yolcunun seyahat edeceğini tahmin ediyoruz” dedi.

12-25 Haziran tarihleri ​​arasında ek otobüs seferleri eklemeyi planladığını belirten Yıldırım, şöyle konuştu: “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın getirdiği düzenlemeyle yolcu taşımacılığında turist belgeli araçlar da kullanılacak. İzin bekliyoruz. Daha fazla seyahat düzenlemek için Bakanlıktan.” dedi.

“BELİRTİLEN FİYAT LİMİTİNİN ÜZERİNDE BİLET SATILAMAZ”

Otobüs bilet fiyatlarının 4 ay süreyle belirlendiğini belirten Yıldırım, şöyle konuştu: “Bilet fiyatlarında şu anda bir miktar indirim var. Yoğunluğun artmasıyla birlikte firmalar maksimum fiyattan bilet satışı yapabiliyor ancak fiyatın üzerinde satamıyorlar. Belirli limit fiyat.” dedi.

Bayram boyunca şehirlerarası yollarda trafik sıkışıklığı yaşanacağına işaret eden Yıldırım, yola çıkacak sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yıldırım, özellikle otobüs şoförlerinin direksiyon başındayken telefon kullanmaması gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Araç kullanacak sürücülerin yorgun, uykusuz ve bakımı bakımsız araçlarda yolculuk yapmaması gerekiyor. Seyahat edecek vatandaşların da emniyet kemeri takmaya dikkat etmesi gerekiyor. Kazalarda yaralanma ve ölümün ana nedeni emniyet kemeri takmamaktır. güvenlik. Koltuk Kemer zaten zorunluluktur, yolcularımızı bu konuda duyarlı olmaya önemle rica ediyoruz.” Öneririm.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir