Tekirdağ’ın mor tarlalarında foto safari

Tekirdağ’da fotoğraf tutkunları, turistlerin gözdesi haline gelen mor lavanta tarlalarında en güzel kareyi yakalamaya çalışıyor.

Tekirdağ’a gelen insanlar, lavanta tarlalarını fon kullanarak farklı dekorasyonlarda fotoğraf çektirmek ve çerçevelerinde en güzel kareyi yakalamak için birbirleriyle yarışıyor. Tekirdağ Fotoğraf Derneği üyesi Güven Çelik, gazeteci AA’ya yaptığı açıklamada, Tekirdağ’da son yıllarda lavanta tarlalarının artmasının fotoğraf tutkunlarını sevindirdiğini söyledi. Çelik, şöyle konuştu: “Lavanta tarlaları hem ziyaretçilere hem de fotoğrafçılara görsel bir şölen sunuyor. Haziran ayının gelmesini ve bu güzellikleri fotoğraflamak için sabırsızlanıyoruz. Hatta il dışından fotoğrafçılar da geliyor lavanta tarlalarına. Güzel fotoğraflarla dolu, fotoğraflar açısından zengin bir bölge burası.” “Şehrin tanıtımına da katkı sağlıyor” Dedi.

Çelik, fotoğrafların farklı platformlarda paylaşılmasının kamplara olan ilgiyi artırdığını belirterek, herkesin gelip bu güzellikleri görmesi gerektiğini söyledi. Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, mor tarlaların artık doğa çalışmalarına dönüştüğünü anlatarak, “Mor güzellikler bir ay daha devam edecek. Özellikle fotoğraf meraklıları fotoğraf çekmek için deklanşöre basıyor. Bu güzellikler arasında en güzel kare, güzel süslemeler var.” ve ziyaretçiler mor güzelliğinizin güzel anılarını saklıyorlar.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir