Titus Tüneli Hatay turizmine katkı sağlıyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 depreminde HatayKentte çok sayıda konutun yanı sıra tarihi ve turistik yapılar da hasar gördü. Depremler nedeniyle çok sayıda insan hayatını kaybederken, turizme katkı sağlayan yerler ve iş yerleri yıkıldı.

Cami, kilise ve müzelerinin yanı sıra gastronomi açısından da her yıl yerli ve yabancı pek çok kişinin ziyaret ettiği Hatay’da Roma döneminde inşa edilmiştir. Tito tüneli Depremden etkilenmeyen yerler arasındadır.

Samandağ ilçesinde bulunan, dağdan gelen suların taşıdığı kum ve çakılların limanı doldurmasını önlemek amacıyla Roma imparatoru Vespasianus’un emriyle 69 yılında yapımına başlanan 380 metre uzunluğundaki Titus Tüneli, 81 yılında oğlu Tito döneminde tamamlanan bina, depremden zarar gören şehrin turizmine katkı sağlamaya devam ediyor.

Titus Tüneli Hatay turizmine katkı sağlıyor - 2

“GÜZEL BİR YER”

Depremin vurduğu Hatay’ı ziyaret etmek için öğrencileriyle birlikte gelen Ordu Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Abdullah Yüksel, şehrin tarihi bölgelerini de gezdiklerini söyledi.

Hatay’ın yıkıma rağmen tarif edilemez bir güzelliğe sahip olduğunu belirten Yüksel, şöyle konuştu: “Buradaki durumu görmek, manevi durumu paylaşmak ve sohbet etmek için öğrencilerimizle birlikte geldik. Titus Tüneli’ni çok verimli bir şekilde gördük. güzel ve muhteşem bir yer tüneli herkesin görmesini tavsiye ediyorum.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir