Yassıtepe tatilde macera severleri bekliyor

Sporculara ve yamaç paraşütü meraklılarına uçuş heyecanı sunan Dinek Mahallesi Hıdrellez beldesi içerisinde yer alan Yassıtepe, Alanya ilçe merkezine yaklaşık 5-6 kilometre mesafededir. Tatilcilere bölgeden gelen profesyonel yamaç paraşütü eğitmenleri eşliğinde tandem uçuş yapma fırsatı sunan tepeden macera tutkunları havalanıyor ve eşsiz panoramaya hayran kalıyor.

Yassıtepe’den tandem uçuşla Kleopatra Plajı’na inen ziyaretçiler, ormanın, Alanya’nın ve masmavi Akdeniz’in üzerinden uçuyor ve aksiyon kamerasıyla havada çekim yapıyor. Turkuaz suları ve ince kumuyla yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Kleopatra Plajı ve tarihi Alanya Kalesi manzarasına karşı uçanlar manzaranın tadını çıkarıyor.

Yassıtepe, Kurban Bayramı tatilinde büyüleyici panoramayla karşılaşmak ve adrenalin duygusunu yaşamak isteyen tatilcileri bekliyor. Türkiye Hava Sporları Federasyonu Antalya İl Temsilcisi Hüseyin Özkan, AA muhabirine, yamaç paraşütüyle uçmanın pek çok kişinin hayali olduğunu söyledi.

Bireysel olarak bu sporu öğrenmek isteyenlere eğitim verdiklerini belirten Özkan, şöyle konuştu: “Hava Sporları Federasyonu Türkiye’de yamaç paraşütü sporunun gelişmesi için elinden geleni yapıyor. Antalya’da 15’e yakın yamaç paraşütü kulübü eğitim veriyor. Türk Hava Kurumu ve Federasyonuna bağlıdır.” “Sporcu sayısının her geçen gün artmasıyla yamaç paraşütü herkesin erişebileceği bir spor haline geliyor.” Dedi. Yamaç paraşütünün güvenli bir aksiyon sporu olduğunu vurgulayan Özkan, uçuş yapılmadan önce hava şartlarının ve ekipmanların kontrol edildiğini vurguladı.

“Yılın yaklaşık 300 günü uçabilirsiniz.”

Özkan, Alanya’daki kalkış tepesi Yassıtepe’nin 680 metre yüksekliğinde olduğunu iddia ederek, şöyle konuştu:

“Yılın yaklaşık 300 günü Alanya Kalesi ve Kleopatra Plajı’na bakan bu tepenin üzerinden uçmak mümkün. Yoğun bir tatil olacak Kurban Bayramı tatilinde de bu panoramayı görmek isteyenleri bekliyoruz. 22’ye yakın firma var. Burada yamaç paraşütü hizmeti verilmektedir. Alanya’ya gelen misafirlerimiz tandem uçuş yaparak manzaranın keyfini çıkarabilirler.

Uçuş kontrol sorumlusu Yassıtepe Tekeoff Yavuz Ulus, adrenalin tutkunlarını ve bu spora gönül veren herkesi, Alanya’nın eşsiz manzarasının tadını çıkarmak isteyenleri beklediklerini belirterek, “Ünlü Alanya kalesi yakınındaki Kleopatra Plajı’na doğru uçuyoruz. Biz uçmanın tadını çıkarıyoruz, sizi buraya bekliyoruz.” Dedi. Yamaç paraşütü eğitmeni Hamitşek de bölgede uçuş ve eğitimlerine devam ettiklerini, Alanya’nın yamaç paraşütü açısından uçuş verimliliği yüksek bir şehir olduğunu, yılın 10 ayı uçuşlar yapıldığını anlattı.

Uçan ziyaretçi Selma Yumşak ise ilk deneyimi olduğu için heyecanlandığını ve görmeden buraya uçmanın harika bir duygu olduğunu söyledi. Ankara’dan gelen Merve ve Yusuf Dernek çifti, Alanya’da manzaranın muhteşem olduğunu ve yamaç paraşütü denemek için buraya geldiklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir